Strona główna
konsultacje fizjoterapeutyczne
Galeria
Najlepsi terapeuci
Nasi pacjenci
Opis metod fizjoterapeutycznych
Cennik zabiegów
Newsletter
współpraca
kontakt
 

30 maja 2018
 

01.06.2018 Gabinet Reha Plus będzie nieczynny

 

 

 
 
Sekcja pediatrii Sekcja neurologiczna Sekcja ortopedyczna Wkładki ortopedyczne Rehabilitacja uro-ginekologiczna Neurologopeda neuropsycholog Nasi lekarze Konsultacje psychologiczne Terapia lustrzana Sekcja relaxu
 

Nasi pacjenci - Gabriela Janik

 

Gabriela JanikGabriela JanikGabriela Janik

 

Pojawienie się Gabrysi postawiło nasze dotychczasowe życie na głowie i zmusiło do przewartościowania celów życiowych. Cieszymy się każdym dniem z naszą córką. Dzisiaj Gabrysia ma 15 miesięcy i sporo zaległości rozwojowych w stosunku do rówieśników. Od wyjścia ze szpitala poddajemy ją intensywnej, codziennej rehabilitacji. Gabrysia urodziła się 06.11.2012r, w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie poprzez cesarskie cięcie. Po porodzie echo serca wykazało ubytek międzykomorowy, ubytek międzyprzedsionkowy, przetrwały przewód tętniczy Botalla i częściowy nieprawidłowy spływ żył płucnych. Później pojawiła się infekcja dróg moczowych oraz konieczność antybiotykoterapii i przetaczania krwi. W czasie oczekiwania na leczenie operacyjne u Gabrysi zaczęły pojawiać się epizody bezdechu, czyli z niewiadomych przyczyn dziecko przestawało oddychać i dwukrotnie doszło do zatrzymania krążenia. Po szczegółowych badaniach zaczęto podejrzewać u Gabrysi padaczkę, stwierdzono dysmorfię, małogłowie, osłabione napięcie mięśniowe, opóźnienie rozwoju psychomotorycznego oraz wdrożono leki przeciwpadaczkowe. Po kolejnych badaniach, w styczniu 2013 zakwalifikowano Gabrysię do cewnikowania serca, a po kilku dniach przeszła operację podwiązania przetrwałego przewodu tętniczego i założenia opaski na tętnicę płucną. Z powodu pooperacyjnego porażenia lewej kopuły przepony, zapalenia płuc, niedodmy płuca lewego i górnego płata płuca prawego oraz ostrej niewydolności oddechowej Gabrysia trafiła na oddział intensywnej terapii, gdzie spędziła miesiąc, w tym 12 dni pod respiratorem. W najbliższym czasie czeka nas powrót do szpitala na kolejne cewnikowanie serca, po którym zapadnie decyzja o terminie drugiej operacji.

Będziemy wdzięczni za nawet najmniejsze wpłaty i przekazywanie 1% podatku. Niezmiernie nam to pomoże w zapewnieniu naszemu dziecku niezbędnych leków i rehabilitacji, która po drugiej operacji będzie jeszcze bardziej potrzebna.

 

Rodzice Gabrysi
Lucyna i Piotr Janik

 

 

Gabriela Janik

 


 

 
 
 
 

Nasi partnerzy :

   

Lili i Plaf    Galeria Uśmiechu


  Allianz   Gnek

 
Gabitet Rehabilitacyjny Reha Plus , 30-658 Kraków , ul.Łużycka 19 , tel.(12) 65 55 909 , gabinet@fizjoterapia.pl