Strona główna
konsultacje fizjoterapeutyczne
Galeria
Najlepsi terapeuci
Nasi pacjenci
Opis metod fizjoterapeutycznych
Cennik zabiegów
Newsletter
współpraca
kontakt
 

18 grudzień 2018
 

17.04.2019 - 23.04.2019 Gabinet Reha Plus będzie nieczynny

 

 

 
 
Sekcja pediatrii Sekcja neurologiczna Sekcja ortopedyczna Wkładki ortopedyczne Rehabilitacja uro-ginekologiczna Neurologopeda neuropsycholog Nasi lekarze Konsultacje psychologiczne Terapia lustrzana Sekcja relaxu
 

Nasi pacjenci - Gabriela Janik

 

Gabriela JanikGabriela JanikGabriela Janik

 

Pojawienie się Gabrysi postawiło nasze dotychczasowe życie na głowie i zmusiło do przewartościowania celów życiowych. Cieszymy się każdym dniem z naszą córką. Dzisiaj Gabrysia ma 15 miesięcy i sporo zaległości rozwojowych w stosunku do rówieśników. Od wyjścia ze szpitala poddajemy ją intensywnej, codziennej rehabilitacji. Gabrysia urodziła się 06.11.2012r, w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie poprzez cesarskie cięcie. Po porodzie echo serca wykazało ubytek międzykomorowy, ubytek międzyprzedsionkowy, przetrwały przewód tętniczy Botalla i częściowy nieprawidłowy spływ żył płucnych. Później pojawiła się infekcja dróg moczowych oraz konieczność antybiotykoterapii i przetaczania krwi. W czasie oczekiwania na leczenie operacyjne u Gabrysi zaczęły pojawiać się epizody bezdechu, czyli z niewiadomych przyczyn dziecko przestawało oddychać i dwukrotnie doszło do zatrzymania krążenia. Po szczegółowych badaniach zaczęto podejrzewać u Gabrysi padaczkę, stwierdzono dysmorfię, małogłowie, osłabione napięcie mięśniowe, opóźnienie rozwoju psychomotorycznego oraz wdrożono leki przeciwpadaczkowe. Po kolejnych badaniach, w styczniu 2013 zakwalifikowano Gabrysię do cewnikowania serca, a po kilku dniach przeszła operację podwiązania przetrwałego przewodu tętniczego i założenia opaski na tętnicę płucną. Z powodu pooperacyjnego porażenia lewej kopuły przepony, zapalenia płuc, niedodmy płuca lewego i górnego płata płuca prawego oraz ostrej niewydolności oddechowej Gabrysia trafiła na oddział intensywnej terapii, gdzie spędziła miesiąc, w tym 12 dni pod respiratorem. W najbliższym czasie czeka nas powrót do szpitala na kolejne cewnikowanie serca, po którym zapadnie decyzja o terminie drugiej operacji.

Będziemy wdzięczni za nawet najmniejsze wpłaty i przekazywanie 1% podatku. Niezmiernie nam to pomoże w zapewnieniu naszemu dziecku niezbędnych leków i rehabilitacji, która po drugiej operacji będzie jeszcze bardziej potrzebna.

 

Rodzice Gabrysi
Lucyna i Piotr Janik

 

 

Gabriela Janik

 


 

 
 
 
 

Nasi partnerzy :

   

Lili i Plaf    Galeria Uśmiechu


  Allianz   Gnek

 
Gabitet Rehabilitacyjny Reha Plus , 30-658 Kraków , ul.Łużycka 19 , tel.(12) 65 55 909 , gabinet@fizjoterapia.pl