Strona główna
konsultacje fizjoterapeutyczne
Galeria
Najlepsi terapeuci
Nasi pacjenci
Opis metod fizjoterapeutycznych
Cennik zabiegów
Newsletter
współpraca
kontakt
 

18 grudzień 2018
 

17.04.2019 - 23.04.2019 Gabinet Reha Plus będzie nieczynny

 

 

 
 
Sekcja pediatrii Sekcja neurologiczna Sekcja ortopedyczna Wkładki ortopedyczne Rehabilitacja uro-ginekologiczna Neurologopeda neuropsycholog Nasi lekarze Konsultacje psychologiczne Terapia lustrzana Sekcja relaxu
 

Terapia lustrzana

 

Terapia lustrzana to alternatywna metoda pracy z osobami cierpiącymi na schorzenia typu  niedowłady poudarowe lub przewlekłe dolegliwości bólowe, z którymi borykać się muszą pacjenci poddani amputacjom kończyn, ma ona również zastosowanie  w zaniedbywaniu połowiczym, zaburzeniach czucia głębokiego, zespołach bólu przewlekłego.

 

U osób po amputacjach cierpiących na bóle fantomowe dzięki systematycznemu treningowi możliwe jest między innymi pozbycie się  dręczącego bólu, uczucia zmian temperatury i kształtu kończyny oraz rozluźnienie zaciśniętej ręki. Udaje się więc dokonać właściwie rzeczy niemożliwej. W wyniku wytrwałej pracy dochodzi również do odbudowy prawidłowego schematu ciała.

 

Wiele z tych obrazów chorobowych jest zazwyczaj bardzo trudna do leczenia lub częściowo w ogóle niemożliwa za pomocą tradycyjnych metod. Wiedza uzyskana w ciągu ostatnich lat z dziedziny neuropsychologii i badań nad mózgiem umożliwiły rozwój nowych metod kognitywnych w terapii tych zespołów bólowych.

 

www.terapialustrzana.pl

 

Terapia Lustrzana - rękaTerapia Lustrzana - noga

 

 

 
 
 
 

Nasi partnerzy :

   

Lili i Plaf    Galeria Uśmiechu


  Allianz   Gnek

 
Gabitet Rehabilitacyjny Reha Plus , 30-658 Kraków , ul.Łużycka 19 , tel.(12) 65 55 909 , gabinet@fizjoterapia.pl