Strona główna
konsultacje fizjoterapeutyczne
Galeria
Najlepsi terapeuci
Nasi pacjenci
Opis metod fizjoterapeutycznych
Cennik zabiegów
Newsletter
współpraca
kontakt
 

30 maja 2018
 

01.06.2018 Gabinet Reha Plus będzie nieczynny

 

 

 
 
Sekcja pediatrii Sekcja neurologiczna Sekcja ortopedyczna Wkładki ortopedyczne Rehabilitacja uro-ginekologiczna Neurologopeda neuropsycholog Nasi lekarze Konsultacje psychologiczne Terapia lustrzana Sekcja relaxu
 

Terapia lustrzana

 

Terapia lustrzana to alternatywna metoda pracy z osobami cierpiącymi na schorzenia typu  niedowłady poudarowe lub przewlekłe dolegliwości bólowe, z którymi borykać się muszą pacjenci poddani amputacjom kończyn, ma ona również zastosowanie  w zaniedbywaniu połowiczym, zaburzeniach czucia głębokiego, zespołach bólu przewlekłego.

 

U osób po amputacjach cierpiących na bóle fantomowe dzięki systematycznemu treningowi możliwe jest między innymi pozbycie się  dręczącego bólu, uczucia zmian temperatury i kształtu kończyny oraz rozluźnienie zaciśniętej ręki. Udaje się więc dokonać właściwie rzeczy niemożliwej. W wyniku wytrwałej pracy dochodzi również do odbudowy prawidłowego schematu ciała.

 

Wiele z tych obrazów chorobowych jest zazwyczaj bardzo trudna do leczenia lub częściowo w ogóle niemożliwa za pomocą tradycyjnych metod. Wiedza uzyskana w ciągu ostatnich lat z dziedziny neuropsychologii i badań nad mózgiem umożliwiły rozwój nowych metod kognitywnych w terapii tych zespołów bólowych.

 

www.terapialustrzana.pl

 

Terapia Lustrzana - rękaTerapia Lustrzana - noga

 

 

 
 
 
 

Nasi partnerzy :

   

Lili i Plaf    Galeria Uśmiechu


  Allianz   Gnek

 
Gabitet Rehabilitacyjny Reha Plus , 30-658 Kraków , ul.Łużycka 19 , tel.(12) 65 55 909 , gabinet@fizjoterapia.pl